logo pzcb

Północno-Zachodnie
Centrum Biogospodarki

Zrównoważony rozwój w oparciu o zasoby naturalne

Bio-based materials - workshop w ramach projektu SUPERBIO

Zapraszamy do udziału w konferencji pt.: Bio-based materials, organizowanej w ramach projektu H2020-INNOSUP-2015-1: SUPERBIO (SUpport and PartnERship for the development of multiple sustainable and market ready value chains in the BIObased economy), którego Polska Platforma Technologiczna Biogospodarki jest partnerem. Odbędzie się ona 5 października br. w Łodzi.

W trakcie konferencji będzie możliwość odbycia bezpośrednich rozmowach z Koordynatorem i innymi członkami konsorcjum Superbio.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Celem projektu SUPERBIO jest wszechstronne wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru biogospodarki od pomysłu, poprzez jego walidacje, aż po pomoc w rozwoju innowacyjnych technologii. Partnerzy projektu gwarantują wsparcie w następujących obszarach: zwiększanie skali procesów oraz testowanie założeń koncepcyjnych projektów, analizy dostępności surowców, oceny cyklu życia produktu (LCA), analizy techniczno-ekonomicznej, badań rynkowych, przygotowania biznes planów, poszukiwania inwestorów, ochrony patentowej oraz IP.
W ramach projektu dofinansownie uzyska co najmniej 30 MŚP. W projekcie mogą również uczestniczyć MŚP, którzy realizują zlecenia dużych podmiotów gospodarczych. Całkowita kwota przeznaczona na wsparcie MŚP wynosi 1 800 000 euro. MŚP działające w obszarze biogospodarki mogą ubiegać się o bon na innowacyjność o maksymalnej wartości 60 000 euro.

Więcej informacji o konferencji i projekcie SUPERBIO TUTAJ

Najbliższe spotkanie

Sprawdź termin najbliższego spotkania PZCB. Harmonogram spotkań znajduje się w zakładce Spotkania.

Sprawdź termin